BIK HUB to piaskownica technologiczna, którą BIK udostępnia zainteresowanym podmiotom bezpłatnie, oferując bezpieczne środowisko testowe. To inicjatywa, którą kierujemy do startupów i fintechów, które chciałyby za pomocą jednego punktu dostępowego BIK API, uzyskać dostęp do danych z różnych źródeł zewnętrznych, w tym do wybranych danych statystycznych BIK w oparciu o lokalizację. To możliwość efektywnej i bezpiecznej walidacji nowatorskich usług i produktów, przed udostępnieniem ich na rynku.
Aplikowanie do Programu BIK HUB jest bardzo proste (przeczytaj). W celu zgłoszenia chęci udziału w Programie, wystarczy uzupełnić Formularz oraz przesłać dokumenty i informacje wskazane w Załączniku nr 1 do Regulaminu.
W procesie aplikacyjnym bierzemy pod uwagę 6 elementów (przeczytaj). Kwalifikacja do udziału w Programie odbywa się w dwóch etapach: etap 1 - ocena formalna aplikującego podmiotu oraz etap 2 - ocena merytoryczna aplikującego podmiotu. Szczegółowe zasady uczestnictwa w Programie zostały określone w Regulaminie.
Kluczowe dla Programu BIK HUB jest zobowiązanie współpracujących podmiotów do zapewnienia bezpieczeństwa oraz zachowania poufności. Ponadto, każdy uczestnik jest obowiązany do dysponowania niezbędnymi środkami technicznymi, odpowiednio wykwalifikowanym personelem, doświadczeniem i wiedzą umożliwiającymi udział w Programie. Szczegółowe zasady uczestnictwa w Programie zostały określone w Regulaminie.
Prawo dotyczące własności intelektualnej oraz Prawo pierwszeństwa zostały określone w Regulaminie.
Program pozwala na testowanie rozwiązań w oparciu m.in. o usługi geoscoru, czyli informacji o ocenie punktowej osób wskazanej lokalizacji, usługi statystyczne dot. korzystania z kredytów osób, zamieszkujących dany obszar. Zapewniony jest również dostęp do publicznych rejestrów, pozwalający na przegląd i analizę danych o przedsiębiorcach. Więcej, przeczytaj na Produkty i usługi.
Uczestnik Programu, podczas aplikacji, określa wnioskowany okres przeprowadzania testów w ramach środowiska, nie dłuższy jednak niż 3 miesiące. Szczegółowe zasady określone w Regulaminie.
Uczestnik samodzielnie dokonuje analizy wyników przeprowadzonych testów i weryfikuje czy są zgodne z założeniami. Uczestnik zobowiązany jest do przekazania raportu końcowego z testów rozwiązania. Szczegółowe zasady określone w Regulaminie.
Ocena formalna i merytoryczna dokonywana jest w ciągu 19 dni, z możliwością przedłużenia w szczególnie skomplikowanych przypadkach. Decyzja o zakwalifikowaniu uczestnika do Programu przekazywana jest w ciągu 7 dni od dnia dokonania oceny.
Tak, każdemu podmiotowi zgłaszającemu przysługuje uprawnienie złożenia odwołania od decyzji Organizatora Piaskownicy. Odwołanie od decyzji można złożyć w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania informacji o odrzuceniu.
Decyzja o naborze do Programu przesyłana jest droga elektroniczną, na adres wskazany w formularzu aplikacyjnym.