BIK HUB

Napędzamy rozwój innowacji finansowych

Dołącz do Programu BIK HUB

Skorzystaj z ponad 20-letniego doświadczenia ekspertów w budowaniu rozwiązań technologicznych dla całego sektora finansowego.

eksperci

Pracuj z ekspertami

Specjaliści BIK HUB biorą czynny udział w procesie doskonalenia Twojego pomysłu. Ich pomoc obejmuje konsultacje zarówno na etapie uruchomienia środowiska testowego, jak również przy ewaluacji osiągniętych wyników.

POZNAJ EKSPERTÓW

Paweł Żurek

Paweł Żurek

Architektura i nowe rozwiązania

Człowiek o pozytywnej energii – poszukujący innowacji w życiu zawodowym i osobistym. Absolwent Warszawskiej Szkoły Technologii Informatycznych. Od ponad 10 lat zarządza zespołami projektowymi w obszarze informatyki i programowania. Dobry organizator, twórca innowacyjnych rozwiązań. Doświadczony menedżer, wieloletni lider zwinnie zarządzający zespołami projektowymi. Pasjonat jednośladów i szybkiej jazdy (z napędem i bez). Niemal 10 lat w BIK, obecnie odpowiada za rozwój architektury IT i nowych rozwiązań w Grupie BIK.

Porozmawiajmy

Sławomir Grzybek

Sławomir Grzybek

Business Intelligence

Rodowity Poznaniak, dzięki BIK związał się z Warszawą. Zrewolucjonizował zespół analityczny, tworząc nowoczesny system BI. Doświadczony w bankowości, jak również w obszarze usług finansowych, w branży e-Commerce. Fachowiec w zarządzaniu zespołami, w projektowaniu kredytowych procesów decyzyjnych, wdrażaniu i monitorowaniu polityk kredytowych, modeli scoringowych i ratingowych. Od 2010 r. w BIK zarządza obszarem analiz porfelowych oraz modeli scoringowych.

Porozmawiajmy

dr Piotr Wojewnik

dr Piotr Wojewnik

Rozwój scoringu

Entuzjasta sztucznej inteligencji i jej zastosowań w analizie zjawisk gospodarczych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jej wieloletni pracownik, otrzymał doktorat z Ekonomii – Badania Operacyjne. Autor kilkudziesięciu publikacji międzynarodowych. W BIK od 2014 r. odpowiada za rozwój modeli i analizy ryzyka kredytowego w sektorze bankowym i pozabankowym.

Porozmawiajmy

Andrzej Zduńczyk

Andrzej Zduńczyk

Rozwój produktów

Właściwy człowiek na właściwym miejscu, który bankowość zna od podszewki. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją przygodę z bankowością rozpoczął w 1999 r. w banku PKO BP, a następnie w duńskim Nykredit Realkredit A/S. W 2008 r. dołączył do BIK, aby dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami na rozwój produktów dedykowanych sektorowi bankowemu. Od 2018 r. kieruje Departamentem Rozwoju Produktów, w którym niczym w laboratorium przyszłości rodzą się nowe rozwiązania, powstaje nowa oferta produktowa BIK oraz BIG InfoMonitor.

Porozmawiajmy

Przyszłość rynku finansowego w twoich rękach

Program BIK HUB umożliwia dostęp do bezpiecznego środowiska testowego, w którym możesz zweryfikować swój pomysł na danych ze źródeł zewnętrznych połączonych w bezpieczny sposób z wybranymi zanonimizowanymi zbiorami danych z BIK.

POZNAJ BIK

Masz wypracowane rozwiązanie biznesowe i chcesz je zweryfikować?

Otrzymasz dostęp do statystycznych danych wybranej populacji w ujęciu geograficznym. Dzięki temu wyniki weryfikacji programu będą realne, jak nigdzie indziej. Na ich podstawie możesz udowodnić potencjał kryjący się za twoim rozwiązaniem.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

Partnerzy strategiczni Programu BIK HUB:

logo

Microsoft

Aspiracją Microsoft w Polsce jest przyczynianie się do powstania Polskiej Doliny Cyfrowej, w której technologia wspomaga rozwój polskich przedsiębiorstw i organizacji. Ogłoszony w maju 2020 r. kompleksowy plan zakłada długoterminowe inwestycje w budowę kompetencji, silne lokalne partnerstwa, wsparcie transformacji cyfrowej oraz dostęp do najnowszych technologii chmury obliczeniowej.

www.microsoft.com

Microsoft

Aspiracją Microsoft w Polsce jest przyczynianie się do powstania Polskiej Doliny Cyfrowej, w której technologia wspomaga rozwój polskich przedsiębiorstw i organizacji. Ogłoszony w maju 2020 r. kompleksowy plan zakłada długoterminowe inwestycje w budowę kompetencji, silne lokalne partnerstwa, wsparcie transformacji cyfrowej oraz dostęp do najnowszych technologii chmury obliczeniowej.

www.microsoft.com

logo

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Łączy 115 lat doświadczeń z najnowszymi trendami w kształceniu kadr dla biznesu. Wykłady prowadzą tu najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści z dziedziny finansów, ekonomii, zarządzania, a także obszarów powiązanych z wiedzą ekonomiczną i naukami społecznymi.

www.sgh.waw.pl

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Łączy 115 lat doświadczeń z najnowszymi trendami w kształceniu kadr dla biznesu. Wykłady prowadzą tu najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści z dziedziny finansów, ekonomii, zarządzania, a także obszarów powiązanych z wiedzą ekonomiczną i naukami społecznymi.

www.sgh.waw.pl

logo

FinTech Poland

Fundacja i niezależny think tank działający na rzecz rozwoju transparentnego, zrównoważonego, innowacyjnego i otwartego sektora finansowego w Polsce. Zespół Fundacji to prawnicy i ludzie technologii, którzy łączą kompetencje strategiczne
i regulacyjne, a także posiadają bogatą wiedzę
z zakresu prawa oraz legislacji w obszarze nowych technologii. Fintech Poland jest członkiem założycielem European Digital Finance Association.

www.fintechpoland.com

FinTech Poland

Fundacja i niezależny think tank działający na rzecz rozwoju transparentnego, zrównoważonego, innowacyjnego i otwartego sektora finansowego w Polsce. Zespół Fundacji to prawnicy i ludzie technologii, którzy łączą kompetencje strategiczne
i regulacyjne, a także posiadają bogatą wiedzę
z zakresu prawa oraz legislacji w obszarze nowych technologii. Fintech Poland jest członkiem założycielem European Digital Finance Association.

www.fintechpoland.com

Partnerzy BIK Open API:

logo

AMRON

https://www.amron.pl/

logo

BIG InfoMonitor

http://www.big.pl/

BIG InfoMonitor

http://www.big.pl/

logo

Cenatorium

https://cenatorium.pl/

logo

DataWise

http://www.datawise.pl/

logo

Deloitte

https://www2.deloitte.com/pl/

logo

GFK Polonia

https://www.gfk.com/

logo

Selectivv

https://selectivv.com/

logo

Visa

https://www.visa.pl/

Przeczytaj regulamin

Aplikuj do Programu BIK HUB

Dołącz do programu